Opieka smoligów
O NAS
Zakład Opiekuńczo-Leczniczy „Droga Życia”
Położony jest w miejscowości Smoligów w powiecie hrubieszowskim w spokojnej okolicy. Powstał w 2000 r., a przez kolejne lata funkcjonowania systematycznie podnoszony jest standard świadczonych usług, prowadzona jest również jego rozbudowa i modernizacja. Teren zakładu ogrodzony, z parkingiem, monitorowany przez całą dobę, posiada wybrukowaną nawierzchnię spacerową, w otoczeniu zieleni. Podopieczni mają zapewniony kontakt z naturą.
Do zadań priorytetowych naszego zakładu należy:
- zapobieganie powikłaniom wynikającym z procesu chorobowego i unieruchomienia, przygotowanie rekonwalescenta do prawidłowego funkcjonowania w środowisku rodzinnym, zmniejszenie skutków upośledzenia ruchowego oraz przystosowanie do życia w społeczeństwie.
- rozwijanie i doskonalenie metod pielęgnacji i opieki poprzez profesjonalne szkolenie personelu medycznego oraz systematyczną wymianę doświadczeń z innymi ośrodkami,
- prowadzenie działalności informacyjnej,
- współpraca z organizacjami i zakładami prowadzącymi podobną działalność,
- korzystanie z dostępnej techniki i środków pomocniczych dla usprawnienia oraz doskonalenia pielęgnacji,
- współpraca z ekspertami w dziedzinie pielęgnacji i opiece długoterminowej
- współpraca z ekspertami Polskiego Towarzystwa Żywienia Pozajelitowego i Dojelitowego.
Opieka smoligów
OFEROWANE ŚWIADCZENIA
- Zapewniamy środki farmaceutyczne, materiały medyczne, środki pomocnicze i lecznicze, sprzęt rehabilitacyjny oraz niezbędne konsultacje specjalistyczne ( okulista, laryngolog i innych)
- Wykonywanie niezbędnych podstawowych badań diagnostycznych na zlecenie lekarza prowadzącego w ZOL,
- Podopieczni mają zagwarantowane zakwaterowanie w pokojach dwu, trzy, czteroosobowych, wyżywienie odpowiednie do stanu zdrowia w tym specjalistyczne leczenie żywieniowe.
- Obejmujemy opieką również pacjentów w stanie wegetatywnym, którymi opiekuje się profesjonalny i kompetentny personel lekarski oraz pielęgniarski.
- Udzielanie niezbędnej pomocy w rozwiązywaniu problemów psychologicznych.
- Usprawnianie ruchowe i działania fizjoterapeutycznego, rehabilitację w podstawowym zakresie, prowadzoną w celu zmniejszenia skutków upośledzenia ruchowego oraz usprawniania ruchowego z zakresu pielęgnacji i samoobsługi.
- Podopieczni mają również możliwość uczestnictwa w zorganizowanych zajęciach z zakresu terapii zajęciowej.
- Opieka duszpasterska i korzystanie z obrzędów liturgicznych zapewnia podopiecznym zaspokojenie potrzeb duchowych.
- Edukacja zdrowotna , współpraca z rodziną, przyjazna atmosfera pozwala na zaspokojenie potrzeb bio-psycho- społecznych naszych pacjentów .
- Współpracujemy z zakładami opieki zdrowotnej, ośrodkami pomocy społecznej, innymi instytucjami oraz organizacjami.
Pacjenci mają do dyspozycji wykwalifikowany zespół pielęgniarski, psychologów, fizjoterapeutów, terapeutów zajęciowych i opiekunów medycznych. Pracę personelu nadzorują oraz wspomagają lekarze specjaliści z zakresu chorób wewnętrznych, neurologii, anestezjologii, ortopedii i psychiatrii.